Szkolenia 2017r.

Rozpoczął się Nowy Rok 2017, a w raz z nim rusza kolejna tura szkoleń organizowanych przez PZITB oddział Gliwice, na które serdecznie zapraszamy. Poniżej słowo wstępu do zbliżającego się cyklu szkoleń poświęconemu w głównej mierze tematyce fizyki budowli (Link do strony szkoleń):

„Budownictwo to tradycyjny podział na konstrukcje i technologię. Tematyka konstrukcji budynków i budowli jest szeroko omawiana i opisywana w publikacjach ( książkach i czasopismach) nie tylko specjalistycznych, ale i ogólnie dostępnych. Tematy związane z szeroko pojętą technologią to już pole dla specjalistów. Jednym z elementów łączących w ostatnich dekadach technologie i konstrukcje w budownictwie jest Fizyka Budowli. Dział wiedzy budowlanej zajmujący się ogólnie mówiąc ciepłem i wilgocią w budownictwie. Obecnie w czasach wznoszenia budynków z zaostrzonymi kryteriami co do strat ciepła dla przegród budowlanych i innych wymagań związanych np. z kondensacją pary wodnej w przegrodach i na ich powierzchniach z wiedzą uzyskaną przed kilku czy kilkunastoma laty, jest zdecydowanie niewystarczająca w zakresie zarówno projektowania jak i wznoszenia i późniejszego zarządzania zasobami budowlanymi. Zmianom uległy nie tylko wymagania zawarte w przepisach, ale też materiały budowlane, a przede wszystkim metody projektowania przegród. Powstały nowoczesne programy komputerowe pozwalające „przewidywać ” zachowanie się cieplno-wilgotnościowe przegród budowlanych i całych obiektów w czasie ich eksploatacji. Proponowany przez nas cykl szkoleń związany jest z szeroko pojętą oszczędnością energii w budownictwie i zachowaniem, na etapie projektowania, odpowiednich warunków cieplno-wilgotnościowych przegród. W ramach szkoleń przewidujemy też wprowadzenie w zakres diagnostyki cieplno-wilgotnościowej z wykorzystaniem zarówno narzędzi pomiarowych i diagnostycznych dla rzeczoznawców, jak i specjalistycznego oprogramowania dla inżynierów.  Przewidujemy prezentację dostępnych prostych darmowych programów wspomagających pracę projektanta oraz zaawansowanych programów symulacyjnych.”

Tomasz Steidl
Zastępca Przewodniczącego
do spraw ogólnych

Jeśli są Państwo zainteresowani otrzymywaniem informacji o bieżących szkoleniach, prosimy wysłać maila na kontakt@pzitb.gliwice.pl z prośbą o wysyłanie na bieżąco informacji o szkoleniach.