Wycieczka Koła Młodej Kadry PZITB

W piątek 01.10.2021r. odbyła się wycieczka do Warszawy na budowę najwyższego budynku w UE Varso Tower – 310m. O godzinie 11:00 zebraliśmy się wszyscy włącznie z Gościem Honorowym dr hab. inż., prof. nzw. Pol. Śl. Ryszardem Walentyńskim pod budową wyjątkowego budynku gdzie dzięki uprzejmości Inwestora jak i GW – firmy HB Reavis mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych informacji od naszego Przewodnika, Przedstawiciela firmy HB Reavis, który w ciekawy sposób przedstawił nam wiele szczegółów technicznych na temat konstrukcji budynku jak i problemów logistycznych związanych z realizacją tego obiektu w samym sercu miasta! Aby dostać się na szczyt (230m) musieliśmy pokonać 53 piętra. Docelowo dojazd na taras widokowy będzie odbywał się przeszklonymi windami „Panoramic Express” i potrwa 14s!!!

Dodatkowo oprócz wspaniałych widoków na Warszawę mieliśmy szansę zobaczyć pomieszczenia techniczne, do których w przyszłości nie będzie swobodnego dostępu. Cała infrastruktura, bez której, budynek nie byłby w stanie funkcjonować jak i sama konstrukcja wraz z iglicą robi ogromne wrażenie i uświadamia jaki ogrom prac został już wykonany!

Na niższym tarasie widokowym doszło również do zmiany Przewodniczącego Koło Młodej Kadry PZITB Gliwice. Nowym Przewodniczącym został Jakub Groń.

Link do pełnego sprawozdania z wycieczki wraz z galerią zdjęć.

Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób