I Workamp w Zakopanem w 2014 roku

Wakacyjny Workcamp 2014 wypalił!

Przygotowany i prowadzony w tym roku przez Warszawski Oddział MK PZiTB Wakacyjny Workcamp 2014 wypalił!

workcamp2014

04 – 17.08.2014 – Te dwa tygodnie niezachwycającego pogodowo sierpnia spędziliśmy w zakopiańskim Tatrogrodzie. Dom dziecka przy ulicy Tetmajera 31 w Zakopanem stał się areną zmagań przyszłych adeptów budownictwa reprezentujących rozsiane po kraju politechniki.

Idea była prosta! Bezinteresownie pomóc w odremontowaniu ośrodka opiekuńczego, a przy tym sprawdzić się
z wymagającym zawodem malarza-tynkarza-akrobaty. Odstawiliśmy pióra i kalkulatory, wzięliśmy dwutygodniowy rozwód z laptopami, a nasze dłonie dzielnie dzierżyły pędzle, malarskie wałki, szpachelki i taśmy miernicze. Po raz kolejny okazało się, że nieodzownym przedmiotem w budownictwie jest najzwyklejsza taśma klejąca.

Cel był szczytny, zadanie wymagające, a czasu wbrew pozorom wcale nie tak wiele. Dwunastogodzinny dzień pracy nie był nam obcy i choć zmęczenie nas nie opuszczało, widok Krupówek nocą zdążył nam się utrwalić w pamięci. Weekendowe wytchnienie pozwoliło nam zdobyć Gubałówkę ( 1126 m n.p.m. ) i zwiedzić Zakopane.

Przygotowywanej akcji nie dało by się zrealizować bez wsparcia finansowego jakiej udzieliła nam firma Caparol
i w związku z tym przyczyniła się do potwierdzenia niepisanej reguły, że statystyczny Polak w czasie wakacyjnego urlopu najczęściej robi remont ;).